4 tipy, jak proměnit svůj trading v ziskový

INSPIRACE vedoucí k jistým ziskům a stabilitě…

Zasvěceným je známo, že Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA) vydal závazné pokyny sloužící k „ochraně investorů související s nabídkou CFD pro drobné klienty“. Ve skutečnosti je to podle mého názoru protekcionistické a nedemokratické opatření, zaměřené zejména proti malým retailovým traderům. Ale na druhé straně – všechno zlé je k něčemu dobré.

Před několika dny jsem se dočetl na stránkách velkého brokera, působícího i v České republice, v rámci povinného upozornění (nařízení ESMA): „U 82 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele (rozuměj toho brokera) ke vzniku ztráty“. Zarazilo mne to. Dal jsem si zprávu do souvislosti s naším produktem WinSignals, který je na našem trhu více než tři roky, vykazuje přitom průměrnou úspěšnost predikcí přes 80 % (tedy podobné číslo, ale kladné) a průměrné roční zisky 40-60 %.

Co lze dělat jinak a zařadit se tak k 80 % úspěšných?

 • Jak je možné, že při podobném způsobu obchodování jeden klient pracuje se ziskem 25 až 80 % ročně, a u jiného stejné procento klientů prodělává?
 • Proč někteří klienti vydělávají s WinSignals již léta a jiní příliš úspěšní nejsou? Čtyři důvody sdělíme už dnes, ostatní příští týden… Proč? Čtěte dál…
 • Jak je to s pojmy výkon – cena – hodnota, a co z toho vyplývá pro vás?
 • Existuje nějaký osvědčený a poněkud detailnější  návod k ziskovému podnikání na burze, který skutečně funguje?

Cesta projektu WinSignals od okamžiku vzniku projektu v roce 2015 nebyla jednoduchá. I my jsme hledali nastavení, které by vyhovovalo většině klientů a přinášelo konzistentně zisky. Každému vyhovuje trochu něco jiného. Naší výhodou je, že jsme naprosto transparentní, a tak nám naše výsledky ihned potvrzovali klienti svými testy. Testovali jsme objektivně nastavení velikosti Profit Target (PT), Stoploss (SL), obchody s mentálním Stoploss, různé reakce na zprávu WAA (Win Actual Advice, která upozorňuje na pozici v zisku, ale existuje nebezpečí obrátky trendu), a mnoho dalších vstupů a výstupů.

Výsledkem je, že od  začátku roku 2018 jsme zavedli určité změny ve formátu, ale také ve filozofii WinSignals. Po téměř 2 letech zkušeností jsme se přesvědčili o tom, že WS jsou opravdu skvělý projekt. Ale co je dobré, může být ještě lepší a tak jsme se rozhodli na doporučení klientů a některých signalistů implementovat některé změny, které přispějí k ještě vyšší ziskovosti a transparentnosti signálů pro naše klienty. Vznikla tak nová verze WinSignals 3.0., která přináší klientům více volnosti a přitom jasná pravidla. Významné zlepšení přineslo i zavedené mobilní aplikace pro chytré telefony, kterou dnes využívá 90 % našich klientů.

Nejlépe o výsledcích signálů svědčí několik čísel:

 • Aktuálně využívá signály více než 300 klientů z tuzemska i zahraničí (Slovensko, Norsko, Velká Británie, USA, Německo, Španělsko, SAE a další).
 • 118 klientů odebírá signály kontinuálně déle než jeden rok
 • Od 1.1.2017 dodnes (1 rok a 11 měsíců) odebírá signály kontinuálně bez přerušení 22 klientů

Tohle je záruka spokojenosti a ziskových výsledků, které si moc vážíme (zejména v kontextu se statistikami ztrátových klientů u „konkurence“, která většinou své signály také pro své klienty nabízí).

Přesto existují i klienti WinSignals, kteří jsou s produktem spokojeni méně a skončí i v měsíci, kdy ostatní vykazují významný zisk, ve ztrátě. Zeptám se větou Romana Skamene ze známého filmu: „Jak je to možné?“

 1. Nastavení Stoploss

Ve většině publikací a doporučeních k online tradingu se dočtete, že otevřená pozice, podle většiny autorů, by měla být pojištěna příkazem Stoploss pro případ, že by se dostala do ztráty. Přitom je paradoxem, že se taková “opatrnost” může vlastně proměnit na hrozbu a ztráty.

Jeden z mýtů je, že poměr Win/Loss pro zadání PT a SL by měl být vždy kladný a nejméně 2:1, nebo i vyšší.  Proč to považuji za mýtus? Výsledný zisk pro různý poměr W/L ratio je totiž závislý na úspěšnosti obchodování tradera.

Podívejte se na přiloženou tabulku: Pro více poměrů W/L Ratio klikněte na obrázek

V tabulce naleznete různé poměry W/L Ratio a zisk, který je při těchto poměrech možné dosáhnout při stejném počtu obchodů, ale různé úspěšnosti. Je jasné, že pokud použijete jiný poměr W/L Ratio, než doporučujeme, budete mít se signály jiné výsledky. Naši kolegové signalisté umí skvěle provádět predikce, kam půjde s 80-90% pravděpodobností cena vybraných aktiv – dříve, či později. Také my jsme původně WS navrhovali kritéria, která nám připadala univerzální pro všechny typy traderů. Doporučovali jsme Win/Loss Ratio cca 1,2 pro důležitá aktiva podobně, jak doporučuje spousta školitelů tradingu. Ale při takovémto způsobu obchodování se striktním dodržováním doporučených limitů občas docházelo k situacím, kdy s vyšší volatilitou (dnes zcela běžný stav na burze v období nejistoty), bývá nejprve zasažen SL a pak teprve dosažen plánovaný zisk – Profit Target. Méně zkušení klienti pak většinou nedosáhli zisku, který byl pro zkušené tradery běžný. Náš přístup je SL používat, ale k zajišťování a managementu zisků – nikoliv ztrát!

Jak tedy stanovit limity pro SL pro různé tradery a různé přístupy k obchodování? Víme to a prozradíme, kdy i vaše výsledky budou velmi blízko těm, které dosahují naši signalisté.

2. Money Management

Je potřeba být rozumný a dodržovat správný Money management. Na každém portálu brokerů se dozvíte, že obchodování s finanční pákou je nebezpečné. Je to neúplná interpretace. Když obchodujete s rozumnou finanční pákou, vybíráte si správná aktiva s rozumnou finanční účinností a dodržujete money management, vaše obchodování je bezpečné.

Nedodržujete-li tyto zásady i s malou finanční pákou, připravíte se o účet stejně.  To je většinou případ těch, kdo obchodují WinSignals bez elementárních znalostí tradingu, pak produkt kritizují, aniž si uvědomují vlastní chybu. Prostě znalosti jsou nezbytné i u jasného jednoduchého produktu.

3. Správné načasování

Klient naskočí do obchodování v měsíci, který je méně úspěšný, než je průměr. Neuvědomuje si, že průměrná hodnota 6 % zisk měsíčně neznamená dosažení 6 % každý měsíc. Rozumím, že klient, který si zakoupí signály, očekává zisk. pokud možno okamžitě. Dostáváme dopisy, ve kterých klient píše: „Zakoupil jsem si váš produkt a očekávám 100% úspěšnost signálů, jinak je mi takové obchodování na nic„.

Už z principu to samozřejmě není možné, protože se jedná o pravděpodobnostní predikce. Kdyby měly WinSignals úspěšnost 100 %, neprodávali bychom je. Rozbili bychom Wall Street a celou ekonomiku. Je zřejmé, že cena za predikce limitující k hodnotě 100 % by limitovala aukcí do nekonečných výšin.

My tedy zůstaňme při zemi. Naše úspěšnost je například pouze 80 %. I když ziskovost je 10 ze 12 měsíců v roce… Ale i ta malá dávka nejistoty má prostě vliv na cenu i hodnotu. I 80% úspěšnost je skvělá a nedosahuje ji 98 % traderů. Podívejte se na tabulku úspěšnosti WS za celou dobu existence:

Méně úspěšný letošní říjen nám sice celkový výsledek mírně zhoršil, ale i tak jsou výsledky za téměř 3 roky výborné, co myslíte? Z vydaných 1255 signálů dosáhlo PT do 15 dnů 80 % z nich a při obchodování s 1 lotem (účet 10.000 €) bylo možné zhodnotit účet téměř o 123 %. I kdyby to byla jen polovina, srovnejte s úvodní informací o 82 % klientů, kteří jen u jednoho brokera skončili ve ztrátě.

A jak hodnotí signály klienti? Jeden příklad za všechny:

Dobry den, som nadseny, 7 obchodov som spravil s winsignals a vsetky prisli do zeleneho. Emocne som na tom uz lepsie, presiel som si nedodrzanim moneymanagmentu a zadavanie stoplossov a aj napriek absolvaniu kurzu HNB 2016 som isiel minus 40% z uctu. Bol som neposlusny student :).Prisla faza utlmu obchodovania na live ucte, zacal som viac studovat, skusat dlhodobejsie predikcie na dlhsich timefremoch a tak rozne. Presiel som si zase HNB kurz, stale citam vase clanky aj vdaka nim som stale na burze a stale ma to bavy. Ak sa bude darit signalistom ako tento mesiac, tak by som mohol byt na konci roku  na zaciatku mojho pociatocneho vkladu, co by bolo uplne fantasticke. Samozrejme uz teraz s dodrziavanim vsetkeho co treba. Zatial mam dobry pocit z toho a verim ze sa to uz u mna prelomi a zacne to ist spravnym smerom. Myslim ze ste winsignals vyladili vynikajuco , bez stop losu a 2%, dobre nastavenie a riadenie pozicii. V skratke asi tolko. Dakujem a nech sa nam vsetkym dari :)) 25.6.2018 Marina S.

Rada na závěr: Pro ty, kdo by chtěli rychle zbohatnout, je ale potřeba upozornění: burza je běh na dlouhou trať a z jednoho měsíce nelze usuzovat, že se stanete milionářem za kvartál. Zrovna tak jeden ztrátový měsíc je prostě náklad na podnikání. A ten, kdo tvrdí, že je na burze 100% úspěšný, tam nikdy živě neobchodoval 🙂 .

4. Řešení pro váš úspěšný trading

A co takhle přečíst si návod? Pro některé lidi je chaos a nepochopení věcí, návodů a postupů prostě přirozené prostředí. Dokonce ani nezáleží na tom, zda jsou návody složitější či jednodušší. Prostě někdo občas v chaosu pokazí, co může. A to i v situacích, kdy většina nadšeně jásá a inkasuje zisky. Protože nevíme, v jakém spektru zkušeností, znalostí, míry chaosu, či naopak lpění na systému se nachází každý z vás, chceme věci prostě zjednodušit a ten nejvíce easy návod vám poskytnout… Máme návody, jak být s WinSignals úspěšný.

Chcete získat recept na úspěšnost obchodů s WinSignals 3.0?

 • Dozvědět se, jak signály vznikají?
 • Jak je obchodovat, kde získat elementární informace a znalosti i expertní návody o obchodování?
 • Co dělat, když přijdou dva protichůdné signály po sobě?
 • Jak obchodovat stejný signál od tří signalistů?
 • Co dělat, když signál náhodou nevyjde a směřuje ke ztrátě?
 • Kde se o signálech a jejich metodice dozvědět nejvíc?

Dáme vám zdarma obsah, který vám umožní pochopit vše podstatné kolem WinSignals. Když znáte základy, okolnosti a postupy, potom si můžete vše zjednodušit a nastavit. Co může být lepší, než konkrétní příklady a zkušenosti úspěšných? Záleží nám na tom, abyste s WinSignals vydělávali.

Chce to jen AKCI.  Udělejte si čas ve čtvrtek 6. 12. 2018 a přijďte se podívat na náš

online webinář s Mikulášskou nadílkou a skvělými hosty
ve čtvrtek 6. 12. 2018 ve 20:00,

„JAK VYUŽÍT SIGNÁLY K ZISKOVÉMU TRADINGU“

Kromě insider informací od nejpovolanějších máme pro vás překvapení.
A k tomu 3 burzovní produkty za ceny, které vás nadchnou.

Black Friday nemáme rádi, protože nám nosí dárky Mikuláš 🙂

Sledujete online webinář z pohodlí svého domova.
Přihlásit se můžete kliknutím na tlačítko níže

Buďte úspěšní, jako 300 našich přátel!

Mějte se krásně po celý první adventní  víkend a těšíme se na viděnou příští čtvrtek v našem virtuálním světě!

Jirka Gajdošík

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *