Přísloví a WinSignals…

Sell in May and Go Away….

Hezký víkendový den, přátelé. Pro dnešní oddechový článek jsem se nechal inspirovat známou knihou Zdeňka Jirotky „Saturnin“. Mimochodem, docela hezky byla zfilmována s Oldřichem Víznerem hlavní roli. V knize vystupuje teta Kateřina (Jana Synková), která snad mimo přísloví nepoužívá ve své mluvě nic jiného. Mne tato kniha napadla teď v květnu, kdy na burze platí Sell in May and Go Away – tedy česky  „V květnu prodej a jdi od toho!“. To je jedno z mnoha přísloví, které na burze platí (aspoň se to tvrdí). V praxi to znamená, že v květnu často dosahují akcie vrcholu – a pak před prázdninami začnou padat. A prodávat se má na nejvyšší ceně, že?

Nevím, jak toto přísloví vnímá milionář a prezident Donald Trump, ale vypadá to, že teď v květnu dělá vše pro jeho potvrzení. Podívejte se ostatně na 4H graf, který lecčemu nasvědčuje. No – uvidíme, co bude dál…

A jak je to s ostatními příslovími, pořekadly a bonmoty? Sice je do Vánoc daleko, ale spousta traderů se těší na Santa Clause Rallye. Protože kolem Vánoc akcie zpravidla rostou.

Nebo přísloví „Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky“. Vy, kteří na burze obchodujete, nebo si jen hrajete, víte, že trhy jsou neustále v pohybu a jen málokdy se opakuje naprosto stejná situace, i když na tomto faktu je založena řada tradingových strategií (obchodování určitých patternů).

A co takhle „Mnoho psů, zajícova smrt“? Že by tohle přísloví mluvilo o přeobchodování účtu (před kterým důrazně varujeme), kdy mnoho otevřených obchodů na malém účtu znamená zpravidly Margin Call?

Anebo „Chytrému napověz, hloupého trkni“. To je zase o tom, že když už děláme nějakou chybu při obchodování, měli bychom se jí příště vyvarovat. Protože „Chytrák se jen jednou spálí!“.

Tento článek píši na víkend… To je čas zklidnění!

Tak se v klidu podívejme, proč  našim burzovním vlčákům, kteří vydávají WinSignals – skvělé signály do burzovního trhu – jsou přísloví úplně lhostejná. Dokážou totiž vydělávat na rostoucím i klesajícím trhu. Snad jediným příslovím, kterým se důsledně řídí, je Trend is your friend – „Trend je tvůj přítel“. Ale to není jen přísloví, je to přímo burzovní zákon!

Dodržování tohoto zákona a realizace burzovních spekulací v souladu s ním není jednoduché. Předpokládá:

  • dostatek znalostí
  • dostatek zkušeností
  • schopnosti analyzovat potenciál ziskových příležitostí
  • zejména schopnosti profesionálního řízení rizik (Risk management)

Proč ale nevyužít dobrých zkušeností jiných?

Proč vyvíjet něco, co už dlouho existuje? To byla základní myšlenka, která vedla k rozhodnutí vytvořit produkt, který využívá spojení zkušeností nejlepších členů týmu se zjednodušeným pohledem na trhy a využití nejlepšího know-how zkušených burzovních obchodníků.

Burza naštěstí není konkurenční prostředí takové, jak je známe z obchodu, nebo z podnikání. Při obchodování na burze „v malém“ (rozuměj s částkami menšími než miliony, či stovky milionů dolarů),  si jednotliví obchodníci prakticky nekonkurují. Proč tedy neulehčit život i jiným?

Víte, kolik přitom můžete získat ČASU a SVOBODY díky tomu, že využijete potenciál a zkušenosti jiných?  Připomínám další přísloví – „Čas jsou peníze“. Ale pokud si říkáte, že si to na té burze vyzkoušíte až budete mít čas, peníze, znalosti a zkušenosti, potom věřte tomu, že si to pravděpodobně nevyzkoušíte nikdy.

Pokud tohle není váš styl uvažování, mám pro vás návod. Vytvořili jsme produkt, kde zasíláme našim klientům na telefon informaci o tom, že se vytvořila příležitost k úspěšnému otevření obchodu na burze. Jak s ní naloží, zda se ji rozhodne využít plně, zčásti, nebo vůbec ne, je SVOBODNÉ ROZHODNUTÍ každého z nich.

Tento produkt jsme nazvali WinSignals. Co k jeho využití potřebujete? Vše se dozvíte na našem

webináři zdarma ve čtvrtek 25. 5. 2017 ve 20:00,

kde vám řekneme, jak to všechno funguje. Chcete  online webinář sledovat z pohodlí svého domova?

Klikněte zde na název webináře!

Sell in May and Go Away aneb
WinSignals se přísloví držet nemusí

Na webinář máme pozvány skvělé hosty z řad burzovních vlčáků, vydavatelů WinSignals. O čem si s nimi budeme povídat? Celý obsah rozdělíme do tří částí:

1. Pro ty, kdo o projektu nic nevědí, WinSignals představíme.

Co jsou WinSignals a jaká je jejich historie? Kdo signály vydává a jak je můžete získat? Jak signály obchodovat, abyste co nejlépe využili jejich potenciál?

2. Jaké předpoklady musíte splňovat, aby vám WinSignals pomáhaly při vašem online obchodování?

Budeme si povídat o tom, jaký hardware a software budete pro WinSignals potřebovat, ale také jaké jsou mentální předpoklady pro vaše obchodování s našimi signály, na jejichž základě chceme (chcete) obchodovat tak, aby to bylo bezpečné a stálo vás to co nejméně investovaného času (a peněz).

3. Jak obchodovat s WinSignals při nestandardním chování trhů. Jak na to..?

Někdy se trhy chovají průhledně, někdy nestandardně. Co dělat, aby vaše obchodování bylo dlouhodobě úspěšné?

Spousta lidí je konzervativních a na novinky nevěří. Náš webinář je přitom zdarma a zabere vám maximálně 120 minut času.  Tak proč to nezkusit? Prostě klikněte na ODKAZ. Na rozhodnutí máte už jen čtyři dny!

Krásný zbytek víkendu a šťastnou ruku při rozhodování Vám přeje

Jirka Gajdošík
a jeho tým WinSignals

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *