WinSignals 3.0 – původní a přesto nový koncept

Přátelé,

jistě jste zaznamenali, že od Nového roku jsme zavedli určité změny ve formátu, ale také ve filozofii WinSignals. Po téměř 2 letech zkušeností jsme se přesvědčili o tom, že WS je opravdu skvělý projekt. Ale co je dobré, může být ještě lepší a tak jsme se rozhodli na doporučení klientů a některých signalistů implementovat některé změny, které přispějí k ještě vyšší ziskovosti a transparentnosti signálů pro naše klienty. Cílem dnešního článku je informovat ty, kdo neměli možnost sledovat prosincový webinář a emailing, jaké změny a jaké výhody Vám nová verze WinSignals 3.0. přináší.

Ve většině publikací a doporučeních k online tradingu se dočtete, že při vstupu do obchodu a obchodování je potřeba opatrnost. Otevřená pozice podle většiny autorů by měla být pojištěna příkazem StopLoss pro případ, že by se dostala do ztráty. Přitom je paradoxem, že se taková “opatrnost” může vlastně proměnit na hrozbu a ztráty.

Pokusím se to vysvětlit: Naši kolegové signalisté umí skvěle provádět predikce, kam půjde s 80-90% pravděpodobností cena vybraných aktiv – dříve, či později. Také my jsme původně WS navrhovali s kritérii, která nám připadala univerzální pro všechny typy traderů. Navrhovali jsme SL, i když hovoříme o mentálním SL a vřele doporučujeme, aby s ním jako mentálním tradeři pracovali. Doporučovali jsme Win/Loss Ratio cca 1,2 pro důležitá aktiva podobně, jak doporučuje spousta školitelů tradingu. Ale při takovémto způsobu obchodování se striktním dodržováním doporučených limitů občas docházelo k situacím, kdy s vyšší volatilitou bývá nejprve zasažen SL a pak teprve dosažen plánovaný zisk – Profit Target. Méně zkušení klienti pak třeba nedosáhli zisku, který by bylo možné při správném řízení dosáhnout. Jak z toho ven?

Problém je většinou s volatilitou. Jak stanovit limity pro SL v různých situacích – boční trendy, vyhlášení fundamentů, objednávky institucionálních traderů? Jak stanovit limity pro SL pro různé tradery a různé přístupy k obchodování?
Je potřeba být opatrný! OPATRNOST není o strachu, je o množství lotů a finanční účinnosti obchodu vzhledem k velikosti účtu, nikoliv o Stop Losech! Náš přístup je SL používat, ale k zajišťování a managementu zisků – nikoliv ztrát! Při obchodování WS (a vlastně u celého tradingu) máme principiálně 3 možnosti:

  • Obchod se od začátku vyvíjí dobře a po určité době od vstupu dosáhne plánovaný PT.
  • Obchod se od začátku dobře nevyvíjí, ale po určité volatilitě a drobné ztrátě nakonec dosáhne plánovaný PT.
  • Obchod se od začátku nevyvíjí dobře (z jakéhokoli důvodu – např. změna fundamentu), nedosáhne plánovaný PT a jde dlouhodobě do ztráty.

První případ je jasný a nevyžaduje komentáře. Nad druhým a třetím případem jsme se zamýšleli jak my, tak naši klienti. A řešení se našlo!

Ve verzi WinSignals 3.0 jsme se rozhodli zachovat hodnoty doporučených limitů pro profit target tak, jak se osvědčily v předchozích letech. Ale úroveň Stoploss ponecháváme na našich klientech. Je to proto, že každý klient má jiné zkušenosti, různé chápání rizika a jeho míry, různou velikost účtu. Všichni víme, že v tradingu je alfa a omega správné dodržení money managementu a tedy řízení rizik. Proto je důležitým faktorem ve verzi WinSignals 3.0 signál typu WEM, který klienti obdrží při nepříznivém průběhu signálu v okamžiku, kdy kotace aktiva dosáhne hodnoty odpovídající ztrátě na účtu velikosti 2% z účtu (tedy 200€/ 10.000€ účtu). Každý klient je tak včas varován, že jeho účet (při správné velikosti obchodu odpovídající 1 lot/10.000€ na účtu) je „ohrožen“ ztrátou ve velikosti 2% z účtu. Takováto velikost účet v žádném případě neohrozí pro další obchody. Je na traderovi, jak se rozhodne. Zda obchod ponechá otevřený a dále jej sleduje, zda pozici uzavře, anebo hned při otevření obchodu nastaví SL na tuto, resp. jinou hranici.

Přestože výsledky WinSignals ve verzi 01 i 02 byly skvělé, ukazuje se, že verze WinSignals 3.0 je skutečně ještě lepší! Pro přehled uvádím jednoduchou srovnávací tabulku:

A pro škarohlídy uvádím výsledky reálného obchodování na obchodní platformě Goldstarway za první tři lednové týdny:

Z 25 obchodů, které trader zachytil na základě WinSignals (čísla signálů a signalistů jsou v poznámce vpravo), byly celkem 3 uzavřeny na hodnotě 2 % z účtu, tedy -200€. Celková úspěšnost je 88 % a zhodnocení účtu velikosti 10.000€ o 8,6 % za tři týdny. Co si může člověk přát víc? 🙂

Pro ty, kdo by chtěli rychle zbohatnout, je ale potřeba upozornění: burza je běh na dlouhou trať a z jednoho měsíce nelze usuzovat, že se stanete milionářem za kvartál.

Nicméně naše dlouhodobá statistika ukazuje, že náš produkt, který si vyzkoušelo již více než 1200 klientů, je skvělý a může výrazně usnadnit váš trading. O tom svědčí reference našich klientů na minulých webinářích a naší FB skupině:

Jan I.: WS mi jednoznačně umožňuje šetřit časem. Je pro mne podnětem k okamžitému připojení k platformě a k řešení obchodní pozice. Rozhodnutí uskutečnit obchod ale zůstává na mně.

Petr B.: WS šetří můj čas a potvrzují (anebo někdy nepotvrzují) můj vlastní úsudek o vývoji na trhu. Mobilní aplikace je velice přehledná a především lze vyfiltrovat buď jednotlivá aktiva nebo také vybírat konkrétní tradery, kteří přemýšlí a predikují na stejné vlně.

Jaroslav D.: WS mají mnohem lepší výsledky a hlavně podporu (tj. vysvělení jak je použít = HNB klub, kurz HNB atd.), než jiné projekty. Aplikace = rychlejší informace, jasné upozornění že jde o WS ne o SMS od kohokoli.

Chcete se o WinSignals 3.0 dozvědět víc? Návod je jednoduchý.
Udělejte si čas večer v úterý 30. 1. 2018 a přijďte se podívat na náš

první webinář online v tomto roce
v úterý 30. 1. 2018 ve 20:00,
kde vám řekneme, co je

„Deset zásad pro ziskové obchodování.“

Chcete být úspěšní jako my?
Chcete online webinář sledovat z pohodlí svého domova?
Přihlásit se můžete kliknutím na název webináře, nebo na obrázek!

Webinář je zdarma a budeme na něm hovořit s vydavateli signálů – našimi burzovními vlčáky.

Povíme vám všechno o verzi WinSignals 3.0 a vysvětlíme vám deset bodů o WinSignals, ze kterých budete nadšeni! Doporučujeme účast všem, kdo o WinSignals teprve uvažují, ale také těm, kdo naše signály znají a obchodují již dva roky!

Mějte se krásně po celý víkend a těšíme se v úterý na vás!

Jirka Gajdošík
leden 2018

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *